137 yıllık bir geçmişi olan, rekabet ettiği sekiz tüketici ürün kategorisinin beşinin yaratıcısı *, 2009’de net satışı yaklaşık 19.1 milyar dolar olan, 53 bini aşkın çalışanıyla 37 ülkede üretim, 150 ülkede satış ağı bulunan, ürünlerini dünyada her gün 1,3 milyar insanın kullandığı Kimberly-Clark, Kleenex, Scott, Andrex, Huggies, Pull-Ups, Kotex, Poise ve Depend gibi markalarıyla dünyada faaliyetlerini sürdürüyor ve 80’ni aşkın ülkede rekabet ettiği pazarlarda ilk iki sırada yer alıyor. 

Bu başarımızın temelinde, bize yeni ürün ve kategoriler oluşturmada ve mevcut ürünlerimizi geliştirmede ışık tutan, tüketicilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda oluşturduğumuz yenilikçilik anlayışımız bulunuyor. Uluslararası bir şirket olarak faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde katma değer oluştururken, çevreyi ve yaşam kalitesini korumayı temel sorumluluğumuz olarak görüyoruz. 

137 yıllık geçmişimiz boyunca bizler için çok önemli olan temel değerlerimiz; kalite iyi hizmet ve adil ticaretten ödün vermeden üretimimizi tüketicilerin gereksinimlerine göre şekillendirdik ve hem ailelerin hem de profesyonellerin tercih ettiği, dünyanın önde gelen uluslararası şirketleri arasında yerimizi aldık.

Türkiye’nin de yer aldığı BRICIT (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Endonezya ve Türkiye) ülkeleri, Kimberly-Clark’ın büyüme stratejisinde çok önemli bir yer tutuyor. Türkiye’ye verilen bu önem doğrultusunda pazara girdiğimiz 2005 yılından bugüne, Huggies, Kotex ve Depend markalarımızla, Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerini doğru anlayarak küresel deneyimimiz, bilgi birikimimiz ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi fikirlerimiz ile hızlı bir büyüme süreci yakaladık. Bu süreçte Türkiye’yi Huggies için bir ihracat üssü haline getirdik. Bugün Kurtköy tesisimizde üretilen Huggies ürünleri, aralarında Rusya, Ukrayna, Orta Doğu ve Güney Afrika’nın da bulunduğu 22 pazara ihraç ediliyor. Yenlikçi ürünlerimizin yanı sıra yenilikçi pazarlama inisiyatiflerimiz ile 2010 yılında da büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz. * tuvalet kağıdı 1890, kağıt havlu 1907, hijyenik kadın pedi 1920, kağıt mendil “Kleenex” 1924, çocuk bezi “Drynites” 1989 

® Kimberly-Clark Worldwide, Inc. © 2012 KCWW Tescilli Markasıdır. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu siteyi ziyaretiniz ve buradaki bilgileri kullanmanız, Hukuki Beyanımızın koşullarına tabidir. Lütfen Özel Politikamızı inceleyin.
Cookie Settings