Bu Site www.kimberly-clark.com.tr, tescilli ofisleri World Headquarters, P.O. Box 619100, Dallas, Teksas 75261–9100 adresinde bulunan, KIMBERLY-CLARK CORPORATION'a ait olup, onun tarafından işletilmekte ve sürdürülmektedir, ve bizim ve tüm küresel iştiraklerimizin ("Kimberly-Clark", "biz"), Kişisel Verileri nasıl topladığımızı, bunları nasıl kullanabileceğimizi, sizin Kişisel Verilerinizle ilgili hangi haklara sahip olduğunuzu ve bizimle nasıl irtibat kurabileceğinizi açıklar.

Kişisel Veriler yaşayan bir kişi hakkındaki, tek başına veya elimizde bulunan veya elimize geçmesi olası olan diğer bilgilerle birlikte o kişinin mahremiyetini etkileyen ve onu tanımlayan bilgilerdir.

Bize herhangi bir Kişisel Verinizi sağlamadan veya diğer şekilde Sitemizde gezmeden önce, bu Mahremiyet Bildiriminin tamamını okumalı ve mahremiyet uygulamalarımız hakkında rahat olduğunuzdan emin olmalısınız.

Bu sitenin diğer üçüncü taraf web sitelerine köprüler içerebileceğine dikkat ediniz. Biz yalnızca bizim topladığımız bilgilerin mahremiyet uygulamaları ve güvenliğinden sorumluyuz. Size ziyaret ettiğiniz her bir ve tüm web sitelerinin mahremiyet ve güvenlik politikaları ve prosedürlerini kontrol etmenizi öneririz.

1. Kişisel Verilerinizi Nasıl Toplarız

Sizin hakkınızda hem çevrimiçi hem de çevrim dışı şartlarda Kişisel Veriler elde ederiz. Kişisel Verilerinizi:

- web sitemizi ziyaret ettiğinizde;

- müşteri hizmetleri merkezlerimizi aradığınızda veya bizden herhangi bir diğer şekilde bilgi talep ettiğinizde;

- sahip olduğumuz mağazaları ziyaret ettiğinizde;

- ödül programlarınıza kaydolduğunuzda;

- sosyal ağ web siteleri, üçüncü taraf uygulamaları veya benzer teknolojiler yoluyla bizimle iletişim kurduğunuzda toplarız.

Aynı zamanda işlettiğimi diğer web sitelerinin tarafınızca kullanılması gibi üçüncü taraf kaynaklar ve altyükleniciler gibi ilgili üçüncü taraflardan da sizin hakkınızda bilgi toplayabiliriz.

2. Hangi Kişisel Verileri Toplarız

Sizin hakkınızda aşağıdaki Kişisel Verileri aşağıda 3. paragrafta listelenen amaçlarla işleyebiliriz:

- tam adınız;

- irtibat bilgileriniz (örneğin telefon numaranız, e-posta adresiniz, ev adresiniz);

- İnternet Protokolü (IP) adresiniz;

- doğum tarihiniz;

- kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, sosyal medya paylaşımları, sosyal medya kullanıcı adı veya kimliği, veya sosyal medya profil resmi gibi kamuya açık bilgiler;

- işlem geçmişi (yani, sipariş / numune talebi geçmişiniz); ve

- Cihaz Kimliği (Masaüstü, Tablet veya Cep)

Aynı zamanda tarafımıza doğrudan sağladığınız Kişisel Verilerinizle hakkınızda üçüncü taraf kaynaklardan (sosyal medya ağları ve veri aracıları gibi) elde edilen diğer bilgileri eşleştirebiliriz. Bunlara demografik veriler, sosyal medya etkileşimleriniz, tercihleriniz, alışveriş alışkanlıklarınız, ilgi alanlarınız, coğrafi konumunuz ve yaşınız veya yaş aralığınız dahil olabilir. Bu Kişisel Verileri reklamları özelleştirmek ve sizi daha çok ilgilendiren reklamları göstermek, kişiselleştirilmiş pazarlama iletişimleri sağlamak ve müşteri tabanımızı ve pazarlama kampanyalarımızın etkinliğini daha iyi anlamaya yardımcı olmak üzere kullanabiliriz.

3. Kişisel Verilerinizi Hangi Amaçlar için İşleriz

Kişisel Verilerinizi aşağıdaki amaçlarla işleyebiliriz:

- size bilgiler, tarafınızca sipariş edilen ürünler ve hizmetleri sağlamak;

- size müşteri desteği sağlamak;

- reklamları özelleştirmek ve sizi daha çok ilgilendiren reklamları göstermek;

- size kişiselleştirilmiş pazarlama haberleşmeleri sağlamak;

- hizmetlerimizdeki herhangi bir değişikliği size bildirmek ve sizi ilgilendirebilecek benzer ürün ve hizmetlerle ilgili olarak size daha fazla bilgi sağlamak;

- trendleri ve pazarlama kampanyalarımızın etkinliğini değerlendirmemize olanak verecek pazarlama analizleri yapmak;

- Sitelerimizi yönetmek ve ürünlerimiz ve hizmetlerimizi iyileştirmemize yardımcı olmak;

- sahtekarlığı tespit etmek ve önlemek;

- tüm geçerli kanunlara ve yönetmeliklere uymak

Verilerin korunması kanunu hakkınızdaki herhangi bir Kişisel Veriyi işlemeden önce hukuki dayanağımızın olmasını gerekli kılar. Yukarıdaki amaçlarla Kişisel Verilerinizi işlememiz için hukuki dayanaklarımız tipik olarak aşağıdaki nedenlerle olabilir:

• rıza vermiş olmanız;
• sizinle bir sözleşmenin ifası veya sizinle bir sözleşme yapıp yapmamaya karar vermek için gerekli olması;
• işlemenin bir yasal veya mevzuat yükümlülüğüne uymamız için gerekli olması; ve/veya
• işlemenin lider bir kişisel bakım kurumu olarak meşru menfaatimize olması.

4. Kişisel Verilerinizi Kiminle Paylaşırız

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, belirli durumlarda hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraflarla paylaşabiliriz:

- Bilgilerinizin Ortak Şirketlerimizle Paylaşılması;

Bilgilerinizi, ürünleri veya hizmetlerinin ilginiz çekeceğine inandığımız, dikkatle seçilen dış şirketlerle ve yalnızca güvendiğimiz ve bilgilerinizi güvende tutmak için iç kontrollerimizden geçen şirketlerle paylaşmak için izninizi isteyebiliriz. Herhangi bir zamanda Kullanıcı Profilinizi güncelleyerek, bizi +90 216 999 41 00 telefon numaralarısından arayarak ve çevrimiçi formu: www.kimberly-clark.com.tr/Contact.aspx doldurarak, ortak teklifleri ve programlarından "ayrılabilirsiniz". Ortaklarımızın irtibat bilgilerinizi ilgili teklifler ve programları sunmak dışındaki amaçlarla kullanmaları yasaktır ve irtibat bilgilerinizi gizli tutmaları gereklidir.

- Bilgilerinizin Hizmet Sağlayıcılarla Paylaşılması;

Bilgileri, gerekirse, bize hizmet sağlayan şirketler veya kişilerle paylaşabiliriz. Bu hizmetler, diğerlerinin yanı sıra, talep ettiğiniz hizmetleri sağlamamıza yardımcı olmak, veritabanlarımızı oluşturmak ve sürdürmek, bizden ürünler, hizmetler veya bilgiler isteyen kişileri araştırmak ve analiz etmek, haberleşmeleri hazırlamak ve dağıtmak, veya sorulara cevap vermek gibi hizmetleri kapsayabilir.

- Kanunun Uygulanması ve Yasal Süreç;

Makulen yasadışı olduğuna inandığımız veya makulen herhangi bir yasadışı faaliyetin hukukun uygulanması soruşturmasında yardımcı olabileceğine inandığımız herhangi bir faaliyeti (bilhassa, bir kanun uygulayıcı veya düzenleyici kurumdan adil, makul ve yasal bir talep aldığımızda) kanun uygulayıcı kurumlara raporlayabiliriz. Ek olarak, tamamen kendi muhakememize göre, sizin politikalarımızı ihlal ettiğinizi veya bilgilerinizin verilmesinin Kimberley-Clark veya diğer herhangi bir kişinin haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini koruyabileceğini tespit edersek, bilgilerinizi kanun uygulayıcı kurumlara verebiliriz.

- Bilgilerinizin Kanunun İzin Verdiği Şekilde Paylaşılması;

Bilgilerinizi kanunun gerekli kıldığı veya izin verdiği şekilde başkaları ile paylaşabiliriz. Buna bilgilerinizin mahkeme celpleri, mahkeme kararları, diğer yasal süreçlere cevaben, veya yasal haklarımızı kullanmak ve/veya müşterilerimiz veya diğerlerini mülkü veya güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inanmamız (buna sahtekarlığa karşı korunma ve kredi riskini azalma amaçlarıyla bilgilerin diğer şirketler ve kuruluşlarla alışverişi dahildir), aleyhimize yapılan yasal taleplere karşı savunma, veya tamamen kendi takdirimize göre aleyhimize yapılabileceğine inandığımız olası yasal taleplere karşı savunma amacıyla devlet kurumları veya üçüncü taraflarla paylaşılması dahil olabilir.

- Bloglar, Çevrimiçi Paylaşımlar ve Görüşler;

Kullanıcıların yorumlar, paylaşımlar, görüşler veya diğer bilgileri paylaşmasına izin vermeye karar verebiliriz. Bize bu tür bilgileri sunmayı seçerseniz, sunacağınız bilgiler genel olarak kamuya açık olabilir. Bize bu alanlarla sağladığınız bilgiler bunlara erişen başkaları tarafından okunabilir, toplanabilir ve kullanılabilirler.

- Ticari İşlem;

Bizim veya varlıklarımızın herhangi bir kısmının bir ticari veya varlık alımı veya muhtemel alım sürecine konu olması veya bir bu tür bir alım üstlenmemiz durumunda, bilgileriniz alan şirkete veya söz konusu işlemin ardından ayakta kalan diğer bir kuruluşa devredilebilir.

- İlgiye Dayalı Reklam;

Kimberly-Clark ilgiye dayalı (çevrimiçi davranışa dayalı) reklama katılır. Bu bir üçüncü tarafın ilgi alanınıza özelleştirilmiş ürünler ve hizmetler hakkında reklam sağlamak üzere, sizi web sitemizde tanımlamak için tarayıcınızda bir çerez veya bir web işareti gibi bir teknoloji kullanabileceği anlamına gelir. Web sitemizde nasıl gezdiğinize veya alışveriş ettiğinize göre özelleştirilmiş reklamlar görebilir veya web sitelerinde gezinme davranışınıza dayalı olarak, diğer web sitelerinde Kimberly-Clark ürünleri için reklamlar görebilirsiniz. Kimberly-Clark gönüllü olarak Dijital Reklam Birliği öz-düzenleme programına katılmaktadır. Bu öz-düzenleme programının parçası olarak, Kimberly-Clark Evidon ile ortaklık içinde, Reklam Seçeneği ikonunun ("AdChoices") yerleştirilmesini destekler. İlgiye dayalı reklamdan nasıl ayrılacağınız hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki 12. paragrafta yer alan 'Çerez Bildirimi'ne bakınız.

- Diğer Üçüncü Taraflar;

Kişisel-olmayan Verileri yukarıda açıklanmayan diğer üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bunu yaptığımızda, üçüncü tarafın verileri sizinle, bilgisayarınız veya cihazınızla ilişkilendirmesinin olası olmaması için bilgileri birleştirebilir veya kimliğini gizleyebiliriz. Birleştirme çeşitli kişilerin Kişisel-olmayan Verilerini, veriler herhangi bir kişi ile ilgili olmayacak şekilde, birleştirmemiz anlamına gelir. Kimliğini gizleme verileri herhangi bir belirli kişi ile ilişkilendirmek için kullanılabilecek belirli bilgi parçalarını çıkarmaya veya değiştirmeye çalışmamız anlamına gelir.

5. Kullanıcı Profiliniz Üzerinden Mahremiyetinizi Yönetme

Size Kişisel Verilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımıza ilişkin olarak belirli kontroller ve seçimler kullanma imkanını sağlamaktayız. Kullanıcı Profilinizi değiştirerek veya bu Mahremiyet Bildiriminde açıklanan şekilde bizi arayarak, şunları yapabilirsiniz: (1) kayıt hesabınızı düzeltebilir, güncelleyebilir ve silebilirsiniz; (2) abonelikler, haber bültenleri veya uyarılar için seçimlerinizi değiştirebilirsiniz; (3) bizim ürünlerimiz ve hizmetlerimiz, veya ilginizi çekebileceğine inandığımız ürünler ve hizmetler için teklifler ve promosyonlar alıp almamayı seçebilirsiniz; (4) kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında size teklifler ve promosyonlar gönderebilmeleri için irtibat bilgilerinizi ortaklarımızla paylaşıp paylaşmamamızı seçebilirsiniz; ve (5) ilgiye-dayalı reklam alıp almamayı seçebilirsiniz.

6. Çocuklar

Kimberly-Clark çocukların çevrimiçi mahremiyetinin korunmasına ve internetin güvenli kılınmasına bağlıdır. Yerel olarak geçerli kanunlar rızayı gerekli kıldığında ebeveyn rızası olmaksızın (rızanın gerekli olduğu yaş ülkeden ülkeye değişmektedir) çocuklara ürünler ve hizmetler sağlamaz, veya çocuklardan Kişisel Veriler toplamaz veya talep etmeyiz.

7. Kişisel Verilerin Transferi

Kişisel Verileriniz orijinal olarak sağlandıkları ülkenin dışına transfer edilebilir ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Birleşik Krallık dışındaki, herhangi bir verilerin korunması kanunu bulunmayan veya kanunları Avrupa’dakilerden daha az katı olan yargılarda konumlu, güvendiğimiz üçüncü taraflarla paylaşılabilir. Kişisel Verileri AEA veya Birleşik Krallık dışına transfer ettiğimizde, Kişisel Verilerinizi korumak ve bunların güvenli ve bu Mahremiyet Bildirimine uygun olarak işlem görmesini sağlamak için yeterli koruma tedbirlerinin mevcut olduğundan emin olmak için yasal olarak gerekli adımları atarız. AEA veya Birleşik Krallık içinde konumluysanız, Kişisel Verilerinizi korumak için mevcut olan koruma tedbirlerimiz ve bu durumda mahremiyet haklarınızın bir kopyası için bizi arayabilirsiniz.

8. Verilerin Saklanması

Kişisel Verilerinizi talep ettiğiniz ürünler ve hizmetleri sağlamak veya yasal yükümlülüklere uymak, ihtilafları çözümlemek ve sözleşmelerimizi uygulamak için gerekli olan süre boyunca saklarız.

9. Haklarınız

Verilerin korunması kanunu kişilere kuruluşların kendileri hakkında tuttukları Kişisel Verilere ilişkin haklar vermektedir. Buna göre:

- hakkınızda tuttuğumuz Kişisel Verilerin bir kopyasını talep edebilir;

- Kişisel Verilerinizi düzeltmemizi, kısıtlamamızı veya silmemizi talep edebilir; ve

- biden ticari e-postalar almak istemediğinize karar verirseniz, her ticari e-postanın altında sağlanan "abonelikten ayrıl" köprüsünü tıklayarak söz konusu e-postaları almaktan "ayrılabilirsiniz".

Haklarınızı kullanmak isterseniz, aşağıda 10. paragrafta yer alan irtibat bilgilerini kullanarak lütfen bizi arayınız. Lütfen veri koruma haklarını kullanma taleplerinin Kimberly-Clark tarafından vaka- bazında değerlendirileceğine dikkat ediniz. Yargı bölgenizdeki kanunlar veya veri koruma mevzuatında yer alan muafiyetler nedeniyle talebinize yasal olarak uymamızın gerekmediği durumlar olabilir.

10. Sorular ve Şikayetler

Mahremiyet Bildirimimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa,bizi üzerinden veya +90 216 999 41 00 telefon numaralarısından arayınız.

Hala tatmin olmamışsanız, Veri Koruma Makamınıza şikayette bulunma hakkınız vardır; ancak, tüm şikayetler ilk olarak Kimberly-Clark'a yapılmalıdır.

11. Mahremiyet Bildiriminde Değişiklikler

Herhangi bir zamanda Sitemizde revize Mahremiyet Bildirimini paylaşarak, bu Mahremiyet Bildirimini tadil edebilir veya değiştirebiliriz. Bize her bilgi sunduğunuzda veya bir sipariş verdiğinizde Mahremiyet Bildirimimizi gözden geçirmenizi önermekteyiz.

12. Çerez Bildirimi

Birçok şirket gibi, Kimberly-Clark de Sitemizde “çerez” teknolojisi kullanmaktadır. Çerezler belirli bir siteyi ziyaret ettiğinizde tarayıcınız tarafından bilgisayarınızda saklanan bilgilerdir. Giriş yaptığınızda, çerez bize sitemizi daha önce ziyaret etmiş olduğunuzu veya yeni bir ziyaretçi olduğunuzu söyler ve hangi reklamların kullanıcıları Sitemize getirdiğini öğrenmemize olanak verir. Çerezi size isteyebileceklerinizi daha fazla sağlayabilmek için, en çok ilgilendiğiniz Site özelliklerini tespit etmemize yardımcı olmak üzere kullanırız. Seçiminize göre, tarayıcınızı çerezleri reddetmeye ayarlayabilir veya bilgisayarınızdaki münferit çerezleri veya tüm çerezleri tarayıcınızın yardım dosyasındaki talimatları izleyerek manuel olarak silebilirsiniz. Ancak, web tarayıcınız tarafından alınan çerezleri etkin kılmazsanız, bu Sitedeki bazı sayfalara ve belirli özelliklere erişimde sorun yaşayabilirsiniz.

Lütfen bazı web tarayıcıların ve cihazların çevrimiçi "izlenmemeniz" için bir tercih yayınlamanıza izin verdiğine dikkat ediniz. Bu zamanda bu taleplere sevap vermemekte veya söz konusu sinyali yayınlandığına dayalı olarak deneyiminizi değiştirmemekteyiz.

Aynı zamanda web sitemizde belirli verileri toplamak için web işaretçileri de kullanmaktayız. Bir web işaretçisi bir web sitesi sayfasında o sayfayı ziyaret eden kullanıcıları saymamıza ve tanımamıza olanak veren bir elektronik dosyadır. Diğerlerinin yanı sıra, bir web işaretçisi iletişimlerimize cevapları tespit etmek ve bunların etkinliğini ölçmek için HTML-formatlı e-postada kullanılabilir – örneğin, bizden bir e-posta aldığınızda ve Sitemize gitmek için o e-postadaki bir köprüye dokunmanız gibi. Genel olarak HTML görüntülemeyi kapatarak ve e-postanızın yalnızca metin bölümünü görüntüleyerek, e-postadaki web işaretçilerinden kaçınabilirsiniz.

Sitelerimize girerken, kişisel bilgisayar veya bir mobil cihaz gibi, kullanmakta olduğunuz cihazın IP adresini, artı kullanıcı girişi bilgilerinizi, tarayıcı türü ve versiyonunu, kullanmakta olduğunuz işletim sistemi ve platformunu ve eklentileri tespit eder ve saklarız.

Kimberley-Clark tarafından sağlanan mobil uygulamaları da indirmeyi seçebilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı kullanırsanız, mobil uygulama kullandığınız mobil cihaz türü, geçici ve daimi özgün cihaz tanımlayıcılar (bazen UDID adı verilir) ve uygulamaları ne şekilde kullandığınız hakkında bilgiler gibi, belirli bilgileri otomatik olarak toplayabilir. Mobil uygulama aynı zamanda bir bar kodu taradığınızda ürün bilgileri gibi, istemli olarak sağladığınız belirli bilgileri ve bir alım yapmanız veya bir teklife cevap vermeniz gibi, işlem bilgilerini de toplayabilir. Mobil uygulamalarımız aynı zamanda, bir mağaza aramanızda olduğu gibi, cihazınızın konumu hakkında kesin bilgiler de toplayabilir. Ancak, uygulama söz konusu konum bilgilerini GPS, Wi-Fi veya yakındaki baz istasyonu gibi teknolojilerden elde etmeden önce cihazınız üzerinden izin vermelisiniz. Mobil hizmet sağlayıcılar Sitemizi veya mobil uygulamalarımızdan birini kullandığınızda, bir özgün cihaz tanımlayıcı gibi, cihaza özel bilgiler toplayabilirler.

Cookie Settings
® Kimberly-Clark Worldwide, Inc. © 2012 KCWW Tescilli Markasıdır. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu siteyi ziyaretiniz ve buradaki bilgileri kullanmanız, Hukuki Beyanımızın koşullarına tabidir. Lütfen Özel Politikamızı inceleyin.
Cookie Settings